Competiciones 2023 / Txapelketak 2023

 

 

 

 

 

Behin behineko egutegia/ Calendario Provisional

Eguneraketa: 2023/01/31

 

 

 

UR LASAIAK

AGUAS TRANQUILAS

 

DATA

Fecha  

TXAPELKETA 

Competición

TOKIA 

Lugar

DISTANTZIA 

Distancia 

EMAITZAK 

Resultados

2023/01/15

14/01/2023

Kontrola/ Control

Irun

5km

 

Zehazteke/ Sin determinar Bizkaiko erlojupeko txapelketa/ Cto. Bizkaia Contrareloj plentzia 2 km

 

 

 

2023/02/18

18/02/2023

Bizkaiko Txapelketa/ Cto. Bizkaia

Plentzia

5 km

 

2023/03/04

04/03/2023

Euskadiko Txapelketa

Cto. Euskadi

 Irun 5km   

 2023/03/11

11/03/2023

Gipuzkoako Txapelketa

Cto.  Gipuzkoa

Zumaia

5km

 

 2023/04/1-2

1-2/04/2023

 

Euskadiko K-2 txapelketa/ Cto. Euskadi K-2

 Pasaia 5km  

 

 

2023/06/24

24/06/2023

Euskadiko Sprint Txapelketa

Cto. Euskadi Sprint

Behin behineko ordutegia/ Horario provisional

Legutio 500m  

 

 

INFANTILAK

INFANTILES

 

DATA

Fecha  

TXAPELKETA 

Competición

TOKIA 

Lugar

DISTANTZIA 

Distancia 

EMAITZAK 

Resultados

2023/06/25

25/06/2023

Euskadiko Infantilen Txapelketa

Cto. Euskadi Infantiles

Behin behineko ordutegia/ Horario provisional

Legutiano

500m

 

 

 

ESTILO LIBREA

COPA DE EUSKADI DE ESTILO LIBRE

ARAUDIA / REGLAMENTO

DATA

Fecha  

TXAPELKETA 

Competición

TOKIA 

Lugar

Resultados

2023/04/29-30

29-30/04/2023

 

Euskadiko Rodeo Kopa

Copa de Euskadi de Rodeo

kartela/ Cartel

Orthez
 

 

20023/07/15

15/07/2023

Euskadiko Rodeo Txapelketa

Cto. de Euskadi de Rodeo

kartela/ Cartel

Sort  

*Por confirmar

ITSAS KAYAKA

KAYAK DE MAR

EUSKADIKO XIX. ITSAS-KAYAK KOPA /  XIX COPA DE EUSKADI DE KAYAK DE MAR

ARAUDIA / REGLAMENTO

SAILKAPENA / CLASIFICACIÓN

DATA 

Fecha 

TXAPELKETA 

Competición

TOKIA 

Lugar

EMAITZAK

Resultados

2023/05/24-25

24-25/05/2023

 

1. Leiaketa*

31 Competición

Kartela/ Cartel

Pasaia  

2023/06/04

04/06/2023

2. Leiaketa*

2. Competición

Barrikako Zeharkaldia

Barrika  

2023/06/10

10/06/2023

Gipuzkoako Txapelketa

Cto. Gipuzkoa

Kartela/ Cartel

Zumaia Sakoneta

  

 

 

Zehazteke/ Por determinar


Hondarrabiko Zeharkaldia/ Travesía Hondarribia

Ibilbidea/ Recorrido

 Hondarribia

 

 

2023/08/19

                            19/08/2023

3. Leiaketa*

3. Competición

 Donostia Pasajes

Klubaren gonbidapena/ invitación club

Kartela/ Cartel

Donostia Pasajes

 

 

2023/10/01

01/10/2023

 

 

4. Leiaketa- Bizkaiako Txapelketa*

4. Competición- cto. Bizkaia

Lekeitio

Kartela/ Cartel

 

Lekeitio

 

 

 *Euskadiko Kopa barruan dauden probak/ Las competiciones que entran dentro de la copa de Euskadi

 

KAYAK POLOA

DATA 

Fecha  

TXAPELKETA 

Competición

TOKIA 

Lugar

EMAITZAK

Resultados

 

Zehaztke/ Por determinar

Euskadiko Txapelketa

Cto. de Euskadi

Zehazteke/ Por determinar
 

KAYAK SURFA

 

KAYAK SURF ESKO XVII, EUSKADIKO KOPA/ XVII COPA DE EUSKADI DE KAYAK SURF

ARAUDIRA/ REGLAMENTO

SAILKAPEN NAGUSIA/ clasificación Copa

DATA / Fecha  

TXAPELKETA / Competición

TOKIA /Lugar

EMAITZAK

Resultados

Martxoa/ Marzo

1.go Proba

1ª Competición

Kartela/ Cartel

 Getxo  

Resultado de imagen de pdf

2023/04/22-23

22-23/04/2023

2. Proba- Euskadiko Txapelketa

2ª Competición- Cto. Euskadi

Kartela/ Cartel

Mundaka

Resultado de imagen de pdf


 
 

2023/05/20-21 edo 2023/05/27-28

20-21/05/2023 o 27-28/05/2023

3. Proba-Bizkaiako Txapelketa

 3ª competición- Cto. bizkaia

Kartela/ Cartel

Bakio

Resultado de imagen de pdf


 

 2023/09/23-24

23-24/09/2023

4. Proba

 4ª Competición

Kartela / Cartel

 
Sopela  

2023/10-11/31-01

31-01/10-11/20023

5. Proba

5ª Competición

Kartela / Cartel

Laga  
  Urria/ Octubre

6. Proba

6ª Competición

Kartela / Cartel

Zurriola  
    Urria/ Octubre

7. Txapelketa- Gipuzkoako Txapelketa

 7ª Competición- Cto. Gipuzkoa

 Zarautz  

EUSKAIKO IBAIETAKO XXIV. KOPA

XXIV COPA DE EUSKADI DE RÍOS Y MARATÓN

ARAUDIA/ REGLAMENTO

SAILKAPENA/ CLASIFICACIÓN

 DATA 

Fecha 

TXAPELKETA 

Competición

 TOKIA 

Lugar

DISTANTZIA 

Distancia

EMAITZAK 

Resultados

 2023/05/28

28/05/2023

Euskadiko Maratoi Txapelketa- 1.go proba*

Cto. de Euskadi de Maratón *

1ª Competición

Ibilbidea/Recorrido

Kartela/ Cartel

  18km 

Resultado de imagen de pdf

 

Zehazteke/ Sin determinar


Epaile Taldea/ Equipo Arbitral

2. Proba- Butron ibaiaren Igoera- Jetsieta

Aitor Saenz de Ojer-en Oroimenez

 2ª Competición. Ascenso - Descenso Ría de Butron.

Memorial Aitor Saenz de Ojer 

 

Ibilbidea / Recorrido

Irteera puntua/ salida

Helmuga/ llegada

Barrika    

Resultado de imagen de pdf

 Zehazteke / Sin determinar

 

3. Proba- Plentzia

3ª competición. Plentzia

Kartela

 Plentzia 12km

 

 


 

 2023/07/15

15/07/2023

4. Proba- Bidasoa Ibaiaren jetsiera

4ª competición. Ascenso - Descenso del Bidasoa

Klubeko gonbidapena/ Invitación club

Kartela/ Cartel

 

Irun

Resultado de imagen de pdf 

 2023/7/16

16/07/2023

5. Proba- Urola Ibaiaren Igoera- Jetsiera

5ª competición. Ascenso- Descenso del Urola

Kartela/ Cartel

Zumaia 12km

Resultado de imagen de pdf

 

 2023/08/26-27

26-27/08/2023

Bilboko Zeharkaldia- Open Paracanoe

Travesía Bilbao- Open Paracanoe

Bilbo 8km  

*Prueba fuera de la Copa Euskadi

 

SLALOM-A

ARAUDIA/ REGLAMENTO

EUSKADIKO XXV. KOPAKO SAILKAPEN NAGUSIA/ Clasificación Final XXV. Copa Euskadi Slalom

DATA / Fecha  

TXAPEKETA / Competición

TOKIA / Lugar

EMAITZAK

Resultados

 2023/01/14

14/01/2023

1.go Proba

1ª Competición

San Miguel

Resultado de imagen de pdf 

2023/02/04

04/02/2023

2. Proba

2ª Competición

 San Miguel  

Resultado de imagen de pdf 

 

2023/02/05

05/02/2023

 

1. Proba- Slalom Extrem 

1ª Competición- Slalom Extrem

 
San Miguel  

Resultado de imagen de pdf 

 

 2023/05/13

13/05/2023

 

 

3. Proba

3ª Competición

Orthez   

Resultado de imagen de pdf

 

2023/05/13

13/05/2023

2. Proba-Slalom Extrem- Euskadiko Slalom Extrem Txapelketa

2ª Competición-Slalom Extrem- Cto. Euskadiko Slalom Extrem

 Orthez  

 2023/05/20

20/05/2023

4. Proba- Euskadik Txapelketa

4ª competición- Cto. Euskadi 

Pau

 

 2023/07/08

08/07/2023

 

5. Proba- Gipuzkoako Txapelketa+ Extrem

5ª Competición- Cto. Gipuzkoa + Extrem

Orthez

 

 

Resultado de imagen de pdf

 

 

Contactar

Paseo Anoeta 7 / Anoeta Pasealekua 7

Donostia - San Sebastian

Gipuzkoa

20014

Email: Esta dirección de correo electrónico está siendo protegida contra los robots de spam. Necesita tener JavaScript habilitado para poder verlo.

Tel: 943 051365

Colaboradores