Competiciones 2022 / Txapelketak 2022

 

 

 

Lehiaketen protokoloa Post-COVID-19 aroan

Protocolo competiciones era Post-COVID-19

 

Behin betiko egutegia/ Calendario Definitivo

Eguneraketa: 2022/06/06

Actualización: 06/06/2022

 

 

 

 

UR LASAIAK

AGUAS TRANQUILAS

 

DATA

Fecha  

TXAPELKETA 

Competición

TOKIA 

Lugar

DISTANTZIA 

Distancia 

EMAITZAK 

Resultados

2022/01/16

16/01/2022

Kontrola/ Control

Irun

5km

 

Zehazteke/ Sin determinar Bizkaiko erlojupeko txapelketa/ Cto. Bizkaia Contrareloj plentzia 2 km

 

 

 

2022/02/13

13/02/2022

Bizkaiko Txapelketa/ Cto. Bizkaia

Plentzia

5 km

 

Klubak/ Clubes

 2022/02/27

27/02/2022

Gipuzkoako Txapelketa

Cto.  Gipuzkoa

Epaile Taldea/ Equipo Arbitral

Zumaia

5km

 

Klubak/ Clubes

 2022/03/05

05/03/2022

Euskadiko Txapelketa

Cto. Euskadi

Epaile Taldea/ Equipo Arbitral

 

 Irun

5km 

 

 

 Klubak/ Clubes

 2022/03/26

26/03/2022

atzeratua/ Aplazada

2022/03/27

27/03/2022

Euskadiko K-2 txapelketa/ Cto. Euskadi K-2

 Pasaia 5km  

 

Kluben sailkapena/ Clasficación clubes

 

2022/07/10

10/07/2022

Euskadiko Sprint Txapelketa

Cto. Euskadi Sprint

Behin behineko ordutegia/ Horario provisional

Epaile Taldea/ Equipo Arbitral

Legutio 500m  

 

 

INFANTILAK

INFANTILES

 

DATA

Fecha  

TXAPELKETA 

Competición

TOKIA 

Lugar

DISTANTZIA 

Distancia 

EMAITZAK 

Resultados

2022/06/05

05/06/2022

Euskadiko Infantilen Txapelketa

Cto. Euskadi Infantiles

Behin behineko ordutegia/ Horario provisional

Epaile Taldea/ Equipo Arbitral

Legutiano

1000m

 

 

 

 

ESTILO LIBREA

COPA DE EUSKADI DE ESTILO LIBRE

ARAUDIA / REGLAMENTO

DATA

Fecha  

TXAPELKETA 

Competición

TOKIA 

Lugar

Resultados

Uztaila/ Julio

 

Euskadiko Rodeo Kopa

Copa de Euskadi de Rodeo

kartela/ Cartel

Orthez
 

2022/07/16

16/07/2022

Euskadiko Rodeo Txapelketa

Cto. de Euskadi de Rodeo

kartela/ Cartel

Sort  

*Por confirmar

 

ITSAS KAYAKA

KAYAK DE MAR

EUSKADIKO XVIII. ITSAS-KAYAK KOPA /  XVIII COPA DE EUSKADI DE KAYAK DE MAR

ARAUDIA / REGLAMENTO

SAILKAPENA / CLASIFICACIÓN

DATA 

Fecha 

TXAPELKETA 

Competición

TOKIA 

Lugar

EMAITZAK

Resultados

 2021/11/27

27/11/2021

Bertan behera / Suspendida

Lekeitioko Zeharkaldia/ Travesía Lekeitio

Kartela/ Cartel

Ibilbidea/ Recorrido

Epaile Taldea/ Equipo Arbitral

Lekeitio 

 

 

 

 

 

2022/06/18

18/06/2022

1. Leiaketa*

1. Competición

Klubeko gonbidapena/ invitación club

 

Kartela/ Cartel

Ibilbidea/ Recorrido

Epaile Taldea/ Equipo Arbitral

Hondarribia  

2022/06/26

26/06/2022

 

2. Leiaketa*

2. Competición

Kartela/ Cartel

Epaile Taldea/ Equipo Arbitral

Pasaia  

2022/07/10

10/07/2022

Bertan Behera/ Cancelada

3. Leiaketa*

3. Competición

Plentzia- Villano

Plentzia   

 2022/07/16

16/07/2022

Gipuzkoako Txapelketa

Cto. Gipuzkoa

Kartela/ Cartel

 

Zumaia Sakoneta

  

 

 

 

 2022/07/23

23/07/2022


Euskadiko Txapelketa

Cpto. De Euskadi

Ibilbidea/ Recorrido

 Hondarribia

 

 

 

 2022/08/20

20/08/2022

Donostia Pasajes  

 

 

 2022/10/02

02/10/2022

Eguneratua/ modificado

2022/09/25

25/09/2022

 

5. Leiaketa- Bizkaiako Txapelketa*

5. Competición- cto. Bizkaia

Lekeitio

Kartela/ Cartel

 

Lekeitio

 
 

 

 

 *Euskadiko Kopa barruan dauden probak/ Las competiciones que entran dentro de la copa de Euskadi

 

KAYAK POLOA

 

DATA 

Fecha  

TXAPELKETA 

Competición

TOKIA 

Lugar

EMAITZAK

Resultados

 2022/09/17

17/09/2022

Bertan behera/ Cancelada

Euskadiko Txapelketa

Cto. de Euskadi

Astigarraga  
 
 

 

KAYAK SURFA

 

KAYAK SURF ESKO XVI, EUSKADIKO KOPA/ XVI COPA DE EUSKADI DE KAYAK SURF

ARAUDIRA/ REGLAMENTO

SAILKAPEN NAGUSIA/ clasificación Copa

DATA / Fecha  

TXAPELKETA / Competición

TOKIA /Lugar

EMAITZAK

Resultados

 2021/11/20

20/11/2021

1.go Proba

1ª Competición

Kartela / Cartel

     Zurriola

 

Resultado de imagen de pdf 

2022/03/19

19/03/2022

2. Proba

2ª Competición

Kartela/ Cartel

 Getxo  

Resultado de imagen de pdf

2022/03/26

 26/03/2022 

Atzeratua/ Aplazado

2022/04/02

02/04/2022

3. Proba

 3ª Competición

Kartela/ Cartel

 Lekeitio  

Resultado de imagen de pdf

2022/04-05/30-01

30-01/04-05/2022

Atzeratua/ Aplazada

2022/05/07-08

07-08/05/2022

4. Proba- Euskadiko Txapelketa

4ª Competición- Cto. Euskadi

Kartela/ Cartel

Mundaka

 

Resultado de imagen de pdf


 
 

2022/05/21-22 edo 28-29

21-22 o 28-29/05/2022

Atzeratua / Aplazada

2022/06/12

12/06/2022

5. Proba-Bizkaiako Txapelketa

 5ª competición- Cto. bizkaia

Kartela/ Cartel

 

Bakio

 

Resultado de imagen de pdf


 

2022/09/17-18

17-18/09/2022

6. Proba

 6ª Competición

Kartela / Cartel

 
Sopela  
  Urria/ Octubre

7. Proba

7ª Competición

Kartela / Cartel

Zurriola  
  Zehazteke/ Sin determinar

8. Txapelketa- Gipuzkoako Txapelketa

 8ª Competición- Cto. Gipuzkoa

 Zarautz  

 

EUSKAIKO IBAIETAKO XXIII. KOPA

XXIII COPA DE EUSKADI DE RÍOS Y MARATÓN

ARAUDIA/ REGLAMENTO

SAILKAPENA/ CLASIFICACIÓN

 DATA 

Fecha 

TXAPELKETA 

Competición

 TOKIA 

Lugar

DISTANTZIA 

Distancia

EMAITZAK 

Resultados

 2022/05/21

21/05/2022

 

Euskadiko Maratoi Txapelketa- 1.go proba*

Cto. de Euskadi de Maratón *

1ª Competición

 

Ibilbidea/Recorrido

Kartela/ Cartel

Epaile Taldea/ Equipo Arbitral

Nanclares de Gamboa
18km 

Resultado de imagen de pdf

kluben sailkapena/ Clasificación clubes

 

 2022/06/11

11/06/2022


Epaile Taldea/ Equipo Arbitral

3. Proba- Butron ibaiaren Igoera- Jetsieta

Aitor Saenz de Ojer-en Oroimenez

 3ª Competición. Ascenso - Descenso Ría de Butron.

Memorial Aitor Saenz de Ojer 

 

Ibilbidea / Recorrido

Irteera puntua/ salida

Helmuga/ llegada

Epaile Taldea/ Equipo Arbitral

Barrika    

Resultado de imagen de pdf

 2022/07/09

09/07/2022

Bertan Behera/ Cancelada

2. Proba- Plentzia

2ª competición. Plentzia

Kartela

Epaile Taldea/ Equipo Arbitral

 Plentzia 12km

 

 


 

 2022/07/23

23/07/2022

4. Proba- Bidasoa Ibaiaren jetsiera

4ª competición. Ascenso - Descenso del Bidasoa

Klubeko gonbidapena/ Invitación club

Kartela/ Cartel

 

Irun  

Resultado de imagen de pdf 

 2022/7/24

24/07/2022

5. Proba- Urola Ibaiaren Igoera- Jetsiera

5ª competición. Ascenso- Descenso del Urola

Kartela/ Cartel

Zumaia 12km

Resultado de imagen de pdf

 

 2022/08/13

13/08/2022

Urumea Ibaiaren jetsiera* Donostia 8km  

*Prueba fuera de la Copa Euskadi

 

SLALOM-A

ARAUDIA/ REGLAMENTO

EUSKADIKO XXIV. KOPAKO SAILKAPEN NAGUSIA/ Clasificación Final XXIV. Copa Euskadi Slalom

DATA / Fecha  

TXAPEKETA / Competición

TOKIA / Lugar

EMAITZAK

Resultados

 2022/03/26

26/03/2022

2. Proba

2ª Competición

Epaile taldea/ Equipo arbitral

San Miguel

Resultado de imagen de pdf 

 Kluben sailkapena/ Clasific. clubes

 

2022/05/28

28/05/2022

4. Proba

4ª Competición

Epaile taldea/ Equipo arbitral

 San Miguel  

Resultado de imagen de pdf 

 Kluben sailkapena/ Clasific. clubes

2022/03/27

27/03/2022

Atzeratua/ Aplazada

2022/05/29

29/05/2022

3. Proba- Euskadiko Slalom Extrem Txapelketa

3ª Competición- Cto. Euskadiko Slalom Extrem

 
San Miguel    Erlojupekoa/ Contrareloj

Resultado de imagen de pdf 

 Kluben sailkapena/ Clasific. clubes

 2022/03/06

06/03/2022

Atzeratua/ Aplazado

2022/06/11

11/06/2022

Atzeratua/ Aplazado 

2022/06/25

25/06/2022

1.go Proba

1ª Competición 

Epaile taldea/ Equipo arbitral

Orthez   

 2022/06/11

11/06/2022

Atzeratua/ Aplazado

2022/10/22

22/10/2022

5. Proba- Gipuzkoako Txapelketa

5ª Competición- Cto. Gipuzkoa

 

Orthez

 

 

 

 

 

2022/06/25

25/06/2022

Atzeratua/ Aplazado

2022/11/12

12/11/2022

6. Proba- Euskadik Txapelketa

6ª competición- Cto. Euskadi 

Epaile taldea/ Equipo arbitral

Pau  
 

 

 

 

 

 

 

Contactar

Paseo Anoeta 7 / Anoeta Pasealekua 7

Donostia - San Sebastian

Gipuzkoa

20014

Email: Esta dirección de correo electrónico está siendo protegida contra los robots de spam. Necesita tener JavaScript habilitado para poder verlo.

Tel: 943 051365

Colaboradores